Salon Jaga Art Studio – przestrzeń interakcji
Nowo otwarty salon grzejników Jaga Art Studio to miejsce, w którym spotykają się trzy żywioły: technologia, design oraz informacja. Multimedialna, ekologiczna przestrzeń jest platformą do prezentacji produktów, specjalistycznych szkoleń oraz artystycznych wydarzeń.
Jaga Art Studio przy ul. Zwycięzców 28 w Warszawie to największa i najbardziej kompleksowa prezentacja grzejników marki Jaga w kraju. Salon sąsiaduje z siedzibą firmy Jaga Polska, co zapewnia mu dodatkowe wsparcie techniczno-informacyjne.
Na powierzchni około 150 m kw. prezentowany jest przekrój oferty belgijskiego producenta: grzejniki dekoracyjne, łazienkowe, ścienne, stojące, kanałowe oraz hybrydy – w sumie blisko 40 modeli. Grzejniki są kompletnie wyposażone, a dodatkowe zestawy edukacyjne pozwalają dokładnie przyjrzeć się rozwiązaniom technicznym, podłączeniom, budowie oraz jakości wykonania urządzeń.
– W salonie prezentowane są wszystkie podstawowe modele grzejników Jaga oraz akcesoria przedstawione w katalogu – mówi Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska. – Chcieliśmy pokazać jak najwięcej z oferty, lecz ilość modyfikacji i rozwiązań specjalnych przekracza możliwości prezentacji.
Miłośnicy dobrego wzornictwa, niestandardowych form i materiałów znajdą w salonie Jaga Art Studio tak oryginalne modele jak: Heatwave – niezwykły grzejnik w formie ornamentu, grzejnik-labirynt o nazwie Crossroads, Moon wykonany z konglomeratu, którego kształt inspirowany był rytmem brazylijskiej samby, model Vertiga Kirei w obudowie z ekologicznego tworzywa na bazie soi, kamienny grzejnik Geo, zamknięty w drewnianej obudowie Knockonwood, kolorowy grzejnik Play powstały z myślą o dziecięcym pokoju i in.
Grzejniki ścienne – filar oferty Jaga – reprezentują takie modele jak Strada, Tempo, Play, Linea Plus, grupę wentylokonwektorów Briza oraz Freedom (ubiegłoroczny laureat tytułu Red Dot Design). Jest tu również szeroka oferta grzejników stojących oraz jednostki kanałowe takie jak Mini Canal, Micro Canal, Quatro Canal i Clima Canal, którym towarzyszy szeroka paleta kratek.
Oprócz „zawartości” salonu na uwagę zasługuje również estetyka jego wnętrza. Gości wita oryginalna ściana wyłożona mozaiką z recyklowanego drewna, symboliczny napis „Boost Into The Future” oraz drzewo-symbol życia wykonane ze zużytych wymienników ciepła grzejników Jaga. Aranżacja nawiązuje do filozofii firmy, w której głównymi wartościami są ekologia i kreatywność.
Dominującym materiałem w salonie jest jasne, surowe drewno, w dużej części pochodzące z recyklingu, któremu towarzyszy bielona cegła. Magiczny nastrój we wnętrzu buduje sceniczne, multifunkcjonalne oświetlenie, które jest ważnym elementem aranżacji. Pomieszczenie wyposażone jest w profesjonalne nagłośnienie oraz nowoczesne multimedia. Salon jest autorską koncepcją Jaga Polska, zrealizowaną według pomysłu firmy.
Jak zapowiadał Dariusz Majchrzak na uroczystości otwarcia Jaga Art Studio, salon ma być platformą do przekazywania wiedzy i prezentacji najnowszych rozwiązań grzewczych. Pierwsze spotkania dla adeptów wiedzy architektonicznej zorganizowała tu już Szkoła Produkcji Wnętrz i Designu. W planach nowego salonu Jaga są również szkolenia dla instalatorów i dziennikarzy oraz mniej formalne spotkania takie jak koncerty czy imprezy dla dzieci.
Data artykułu: 27.11.2014 r.